Starší dorost porazil Domažlice

15.11.2022
ČDD U19 A | 15. kolo SK Senco Doubravka - TJ Jiskra Domažlice 3:2

Po volném víkendu přijely na Senco Domažlice. Papírově to vypadalo, že jsme si s posledním týmem tabulky měli poradit rozdílem třídy. To tak ale bohužel nebylo. Na jednu stranu jsme se po pár šancích dostali zásluhou kostrbatého zakončení Štěpána Bečky do vedení, na druhou stranu jsme si naší vinou zápas opět zbytečně zkomplikovali, když se po rychlém protiútoku prosadil Tumpach a stav byl po 17 minutách 1:1. Naštěstí o chvíli později přilétl do vápna z levačky Ondry Kubičky prudký centr, který si hostující Zitterbart smolně srazil do vlastní brány. My jsme tak, možná z ničeho nic, dali důležitý gól na 2:1 a i když ve zbytku poločasu měly oba týmy své šance, další branka už nepadla.
Není žádným překvapením, že kdybychom ve druhém poločase inkasovali jako první, stav zápasu by se srovnal a my začínali de facto od začátku. Na to jsme nechtěli přistoupit a proto jsme měli v úmyslu dát rychlý gól, abychom soupeři odskočili na dvě branky a zápas v klidu dohráli. První bod jsme splnili - Tomáš Křen dostal balón před prázdnou bránu a bez problémů zakončil. S klidným dohráním zápasu už to bylo o něco horší. V 70. minutě totiž utekl obraně Soběhart, kterého ještě vychytal Fišera, po sérii odrazů se však balón dostal zpátky k Soběhartovi, který střelou do odkryté brány snížil. A poté začalo 20 minut hrůzy. Těžko říct, jestli víc šancí spálili hosté nebo my, každopádně zápas byl otevřený až do poslední minuty. Naštěstí pro nás už potřetí Domažličtí Fišeru nepřekonali, a my si tak připusujeme po dvou prohrách konečně 3 body.
V neděli nás čeká ještě souboj s českobudějovickou Lokomotivou - prvním týmem tabulky.