24.kolo

01.05.2023
Na první větší šanci zápasu se nečekalo ani pět minut. Přetažený roh z kopačky Lukáše Roubala vracel před bránu Pavel Krejčí. Milan Ungr ale ve složité pozici poloprázdnou bránu hlavou netrefil.Zanedlouho se ozvali také domácí. Teodoro Ielitro si ve vápně šikovně narazil s Adamem Novotným, střelu prvního jmenovaného ale doubravecká obrana dokázala zblokovat.Po čtvrt hodině hry našel Milan Ungr průnikovou přihrávkou Víta Fleissiga. Ten v prvním momentu běžel sám na bránu, jeden z domácích obránců ho ale doběhl a zažehnal nebezpečí.V zápětí se na druhé straně dostal přízemní centr až na aktivního Adama Novotného, jeho střela znovu skončila na hostující obraně. Za chvíli se už domácí radovali.Lví podíl na prvním gólu zápasu má David Macháček, který míč vedl dobrých 50 metrů a před vápnem ho přihrál Martinu Červenému. Ten si připravil míč a levačkou ho poslal na zadní tyč mimo dosah Jakuba Luhového.Od rozehrání neuběhla ani minuta a už to bylo 2:0. Za vápnem napřáhl ke střele Alex Thomas Trenkwitz a trefil přesně pravý dolní roh. V táboře domácích mohlo být ještě veseleji.Po rohovém kopu se dostal ve vápně k míči Martin Červený, který v dobré pozici nastřelil tyč. Následnou hlavičku Teodora Ielitra vyboxoval Jakub Luhový.Po této neproměněné šanci přišel pro Aritmu trest. A hned tři. Ve 28. minutě našel centrem z hloubi pole Vít Fleissig Lukáše Roubala, který přehodil Davida Rouba a Senco snížilo.O 5 minut později byl ve vápně faulovaný Matyáš Uzlík a nařízenou penaltu proměnil Lukáš Roubal. Hostům se skóre podařilo do poločasu dokonce i otočit. Rohový kop Lukáše Roubala si ve vápně našel Martin Bedrna a k jeho smůle překonal vlastního brankáře.
Druhý poločas už tolik nebavil. Hosté se zatáhli a nikam se moc nehrnuli. Za zmínku stojí snad jen střela z dálky z kopačky střídajícího Dominika Kaliny, kterou musel likvidovat gólman David Roub.O chvíli později se na druhé straně zase připomněla dvojice Teodor Ielitro a Adam Novotný. Ielitro nahrál ve vápně Novotnému, který po kličce levačkou prověřil Jakuba Luhového. Ten byl ale u své levé tyče včas a pokus zneškodnil.

V posledních minutách netrefil v dobré pozici míč Alex Thomas Trenkwitz a tak bylo jasné, že si Senco odveze z hlavního města všechny body.