Měsíc náborů SK SENCO Doubravka

Ve čtvrtek 30.května se náš areál probouzel do mlhy. Ta se sotva rozplynula a už k nám mířily skupinky malých školáků a předškoláků. Všichni se těšili na sportovní dopoledne v rámci projektu FAČR „Měsíc náborů květen 2019“. Tato akce má přivést děti ke sportování a hlavně k fotbalu.


Nakonec se pod vedením našich trenérů a s asistencí mladších dorostenců a starších žáků zúčastnilo 238 dětí, které si vyzkoušely na dvou desítkách stanovišť své schopnosti jako rychlost, obratnost a některé se poprvé v životě mohly radovat ze vstřeleného gólu nebo vítězství.


V areálu jsme přivítali předškoláky ze 64.MŠ, 91.MŠ a 6.MŠ a malé fotbalisty a fotbalistky z prvních a druhých tříd 28.ZŠ a 14.ZŠ.
A až na pár smutných tvářiček, které se nám podařilo po chvíli zase rozjasnit, jsme nezaregistrovali nudu nebo nezájem.


A nejen proto se klub rozhodl, že se hlavně v mateřských školách bude angažovat ještě více. Nabídne bezplatně mateřským školám, v rámci jejich sportovních a volnočasových aktivit předškoláků, možnost strávit v dohodnutých dnech dopoledne v areálu, včetně potřebného vybavení. A tím to nekončí. V plánu jsou fotbalové miniturnaje pro MŠ a podobné akce i pro malé školáky z prvních a druhých tříd.

video

fotogalerie

« z 4 »